Kutatási témák

Elektromos motorok dinamikai modellezése és szimulációja

Elektromos hajtású prototípus versenyautók, valamint korszerű járműhajtásokban alkalmazott elektromos motorok dinamikai modellezése, szimulációja és kísérleti vizsgálata. Egyes motorjellemzők meghatározása egyedi mérőrendszerrel.

Energiaföldrajz, mérnökgeográfia

A megújuló energiaforrások hasznosítási lehetőségeinek vizsgálata a településállományban. Energetikai szempontból teljesen önellátó települések megvalósítása, az energiaátmenet kérdései. Átfogó mérnöki megoldások a globális energiarendszer, az emberiség által okozott környezeti problémák és a Föld-rendszer terén.

Képességek felmérése és fejlesztése, oktatásmódszertani fejlesztések

Pályaorientáció, a mérnöki szemlélet, gondolkodásmód kialakítása. A problémamegoldó és a modellalkotási képesség fejlesztése. Módszertani fejlesztés a mérnökhallgatók térszemléletének felmérésérek és fejlesztésére.

Frissítés dátuma: 2022.11.10.