Gyakorlatban is megállják a helyüket
A debreceni buszközlekedés üzemeltetésében, az új gyártóegység létesítésében, a járműfejlesztés és -tervezésben, valamint a cég folyamatirányításában is közreműködnek azok a debreceni mérnökhallgatók, akik az InterTan-ker Zrt. kísérleti képzésében vesznek részt.
Európa-bajnok a sajtóban
A EuroSkills Budapest 2018 megmérettetésén aranyérmet szerzett mechatronikából Sipos Kristóf Balázs, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója. A kimagasló szakmai sikerről az egyetem honlapja mellett számtalan helyi és országos sajtóorgánum beszámolt.
Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Nemzetközi trendek az épületeknél
Épületgépészeti és épületenergetikai területen dolgozó közép-európai oktatók, kutatók számára rendez kétnapos nemzetközi tanácskozást szeptember 27-28-án az egyetem Műszaki Kara. Az International enviBUILD 2018 programnak első alkalommal ad otthont Debrecen.
20 júl
MK+NI: új közös képzés
Piacképes és magas hozzáadott értékű tudással rendelkező új elektronikai szereléstechnológiai specializációt indít a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az NI Hungary Kft-vel közösen a mechatronikai mérnök mesterképzésben.
09 júl
Nagyot ment Hunor
Megismételte tavalyi eredményét a Műszaki Kar saját fejlesztésű versenyautója. 147 induló között a 29. helyezést érte el a DE MK Team csapata a londoni Queen Elizabeth Olimpiai Parkban július 5-8. között rendezett Shell Eco-marathon Europe energiahatékonysági versenyen.
Útnak indul Hunor
Az ország egyik legenergiahatékonyabb járművével, a tavaly óta továbbfejlesztett Hunorral készülnek a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói az idei Shell Eco-maratonra. A világ vezető energiahatékonysági versenyét július 5-e és 8-a között rendezik Londonban.
Hiánypótló mű Debrecen építészetéről
„Debrecen Modern Építészete 1945-75” címmel jelentet meg kiadványt a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszéke oktatóinak, hallgatóinak közös kutatása nyomán.
Környezetünkért közösen
Tizenhat zsák szemetet gyűjtöttek kedden a „Te is szedd” akció keretében, melyet a Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DE HÖK Környezetvédelmi Bizottságával szervezett. A rendezvényhez több középiskola – köztük az egyetem Kossuth Gyakorlójának diákjai – is csatlakoztak.
Beckhoff Szakmai Nap a Műszaki Karon
A legfrissebb fejlesztésekről, az automatizálás aktuális trendjeiről, illetve a legújabb technológiákról kaphattak naprakész információt a Beckhoff Szakmai Nap keretében a Műszaki Kar Mechatronikai Tanszékének magyar és külföldi diákjai.