Ablakok – alkotóhét
Még a kiselejtezett, már semmire sem használható régi ablakkeretekből is készülhet műalkotás. Ezt bizonyították be a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói, akik részt vettek MODEM-ben rendezett alkotóhéten.
28 már
Sikeresek és tehetségesek
Helyezésekkel, különdíjjal tértek haza a Debreceni Egyetem fiatal tehetségei, akik sikerrel szerepeltek a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Kémiai és Vegyipari, valamint Műszaki Tudományi Szekciójának megmérettetésein.
27 már
Telitalálat: lövész hallgatók sikere
Arany- és ezüstérmet nyert a Debreceni Egyetem két hallgatója a Légpuskás Postaverseny Országos Döntőjében. Madarász Tibor Fábián a felnőtt férfi küzdelmekben második lett, csapatban pedig Huszár Zoltánnal együtt első helyezést ért el.
25 már
KKV-k a műszaki képzésben
Egy járműipari és egy villamosenergetikai vállalkozással kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az INFOWARE Zrt., valamint a TRIGON Electronica Fejlesztő és Szolgáltató Kft. vezetői szeptembertől az egyetemi oktatásba is bekapcsolódnak.
22 már
Megkezdődtek a MÜZLI kurzusai
A kockázatvállalás és eltökéltség hasznáról, valamint az iparvállalatok piaci sikereinek kulcselemeiről is hallhattak a Debreceni Egyetem hallgatói a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első óráin.
04 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Üzleti-befektetői fórum, együttműködés a Continentallal, új irányítástechnikai labor, Buzánszky Kupa, országos fagottverseny – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított februárban is a Díszudvar magazin.
26 feb
Mini állásbörze a Műszaki Karon
A Készenléti Rendőrség helikopterének landolása nyitotta kedd reggel a Mini állásbörzét a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Szerencsére nem történt bűn-, vagy baleset, hiszen résztvevőként érkeztek a rendezvényre.
30 jan
Mérnökképzés az ipar szolgálatában
Korszerű, a legújabb technológiákat felvonultató laborokkal, folyamatosan megújuló képzésekkel, 7 alap- és 7 mesterszak, valamint több szakirányú továbbképzés széles kínálatával várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
18 jan
Gazdasági évindítás 2019
Mintegy 220 vendég előtt mutatta be a Debreceni Egyetem tavalyi eredményeit és jövőbeni terveit Bács Zoltán kancellár a Gazdasági évindító partnertalálkozón. Az eseményen címzetes egyetemi tanári címet vett át a Szenátus döntése alapján Szepsy István mádi borász.
15 jan
Világszínvonalú adomány
Újabb, ezúttal mintegy 15 millió forint értékű adománnyal támogatja a Debreceni Egyetem műszaki és természettudományos képzéseit a National Instruments Hungary Kft. (NI). A LabVIEW Multisim szoftverlicenc átadóünnepségét kedden tartották a Műszaki Karon.