A jövő korszerű épületeiért
Épületgépészeti Szakmai Napot rendeztek a Debreceni Egyetem Műszaki Karán, ahol épületgépészetben érdekelt cégek képviselői mutatták be tevékenységüket, illetve technikai újdonságaikat a hallgatóknak. A csütörtöki rendezvényen a kar együttműködési megállapodást is aláírt a Magyar Távhőszolgáltatók Szakmai Szövetségével.
Emberek és robotok a Műszaki Karon
Az egészségügyi rehabilitációban segítő robotokról, elektromos hajtású repülőgépekről és a villamosenergia-hálózatok korszerűsítéséről is szó esett a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Mechatronikai Tanszéke, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Elektrotechnika Tudományos Bizottsága által szervezett nemzetközi elektrotechnikai és mechatronikai konferencián csütörtökön.
DE és Continental – fókuszban a kutatásfejlesztés
A mesterséges intelligencia-alapú szoftverfejlesztések és technológiák területén történő közös oktatási, tudományos és kutatásfejlesztési tevékenységről állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Continetal. A szerződést azt követően írták alá, hogy a nemzetközi vállalat bejelentette, kutató-fejlesztő központot hoz létre Debrecenben.
Új oktatási módszer a Műszaki Karon
A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódva Értékteremtés az oktatási folyamatban – Tantárgyak közti szinergia megteremtése a mérnökképzésben címmel tudományos előadásokat és kerekasztal-beszélgetést tartottak a Debreceni Egyetem Műszaki Karán.
E-sport az oktatás szolgálatában
Átadták a Debreceni Egyetem E-Sport Központját, amely hazánk egyedülálló, legnagyobb és kifejezetten oktatási célokat szolgáló e-sport sportlétesítménye. A mintegy 330 négyzetméteres központ a Nagyerdei Stadionban kapott helyet, és 300 millió forintból valósult meg.
Gépészeti Szakmai Napok
Több százan keresték fel a Debreceni Egyetem Műszaki Karán csütörtökön kezdődött Gépészeti Szakkiállítást és Állásbörzét, melyet a Gépészeti Szakmai Napok részeként tartottak. Csaknem száz szakember részvételével nemzetközi gépészeti konferenciát is rendeztek.
Kihelyezett kuratóriumi ülés a Műszaki Karon
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának oktatási kínálatáról, iparági kapcsolatairól és nemzetközi megítéléséről is szó volt a Műszaki Karon tartott kihelyezett kuratóriumi ülésen. Az eseményen elhangzott, hogy a SCImago kelet-európai egyetemek műszaki képzéseit rangsoroló összesítésében az előkelő, 43. helyen áll a Műszaki Kar számos rangos intézményt maga mögé utasítva.
TTK és MK a Professzori Teaházban
A Raman-spektroszkópiáról és a fogazott hajtó párok tervezési folyamatairól volt szó a Debreceni Egyetemet fenntartó GTIDEA által indított Professzori Teaház legutóbbi eseményén, ahol a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint a Műszaki Kar feltörekvő kutatói mutatták be legfrissebb tudományos eredményeiket. Kossa György kuratóriumi elnök bevezetőjében az intézmény energetikai kihívásairól beszélt, Bács Zoltán kancellár pedig a kapcsolódó intézkedéseket i
Képernyőn az októberi Campus magazin
Felvételi változások, új kihelyezett tanszék, Szenior Egyetem, Kutatók Éjszakája, rangos hazai és nemzetközi konferenciák, jubileumok, kitüntetések és adomány - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.
EHS-konferencia: fókuszban a biztonság
Környezetvédelmi, munkavédelmi és tűzvédelmi kérdésekről volt szó a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszékének csütörtöki szakmai napján. A 120 fő részvételével tartott EHS (Environment, Health, Safety) konferencián 26 előadásban ismertették az egyetemi szakemberek, valamint az iparági vállalatok és önkormányzatok képviselői a terület aktuális témáit.