Élvonalban a szakmák olimpiáján
Kiválósági éremmel tért haza az Abu Dhabiban megrendezett WorldSkills versenyről a magyar mechatronikai páros, amelynek egyik tagja Sipos Kristóf, a Debreceni Egyetem mechatronikai mérnök, gépészmérnök Msc hallgatója.
Mi a pálya?
Élményeken keresztül ismerhették meg a különböző mérnöki szakmákat a fiatalok a Mi a pálya? című műszaki pályaválasztó fesztiválon, szerdán a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
Korszerű orosz atomerőművek
A nyomott vizes reaktortechnológiáról és a VVER-1200 típusú blokkok biztonsági megoldásairól tartott előadást Olga Momot, a moszkvai MIFI Nemzeti Nukleáris Kutatóegyetem Obnyinszki Atomenergetikai Intézetének docense a Debreceni Egyetemen.
TörDElő: idén is törtek a tésztahidak
Több mint 400 kilogramm terhelést elviselve a Kolozsvárról érkező mérnökhallgatók tésztahídja nyerte a Debreceni Egyetem Műszaki Karán ebben az évben már 9. alkalommal megrendezett TörDElő-t.
Együtt egymásért
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának képzését, kutatási elképzeléseit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit is megismerhetik az érdeklődők október 12-én és13-án a Debreceni Egyetem és az önkormányzat közös rendezvényén.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
Szakmai bemutatók az Ipar Napjain
A Műszaki Kar képzési és kutatási egységeit, valamint a város gazdaságfejlesztési tereit is megismerhetik az érdeklődők október 12-13-án a Debreceni Egyetem és a városi önkormányzat közös rendezvényén.
Új labor az egyetemi mérnökképzésért
A Debreceni Egyetemen alakították ki az ország első Aventics Pneumatika Laboratóriumát. A labort főleg a gépészmérnök hallgatók képzésében használják majd.
Kutatás és képzésfejlesztés a GE-vel
Két héten belül a második világcéggel indított stratégiai együttműködést a Debreceni Egyetem. Az intézmény műszaki-informatikai képzésének megújítása érdekében június 29-én a GE-vel kötött megállapodást.
Betonkemény erőpróba
Összesítésben a második helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építőmérnöki Tanszékének csapata, a DEMKenu a VI. Magyar MAPEI Betonkenu Kupán.