Együtt a tanárképzésért
Együttműködési megállapodást kötött hétfőn a Karcagi Nagykun Református Gimnázium és a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja, így tovább gyarapodott az intézmény pedagógusképzésben résztvevő hallgatóinak szakmai gyakorlati helyszíne.
Ifjú tudósok a Műszaki Karon
Tehetséges magyar és külföldi hallgatók mutatták be kutatási eredményeiket a Debreceni Egyetem Műszaki Karán november 11-én rendezett Tudományos Diákköri Konferencián.
Virtuális valóság a Műszaki Karon
3D-s vetítések, modellezés VR-eszközökkel, virtuális csoportmunka és előadások – a jövőben ezekre is lehetősége lesz a Debreceni Egyetem Műszaki Karán tanulóknak a Robert Bosch AS Mérnöki Oktató és Fejlesztő Laboratóriumban. Az új eszközöket csütörtökön vehették birtokba a mérnökhallgatók.
Sportmérnök képzést indít a MK
Magyarországon egyedülálló, nappali tagozatos sportmérnök (Sports Engineering) mesterképzési szakot indít a következő tanév szeptemberétől a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság és az Oktatási Hivatal engedélyét a napokban kapta meg az intézmény.
Okos eszközök forradalma a MK-n
„Electrical Engineering and Mechatronics EEMC’21” címmel 8. alkalommal rendezte meg szakmai tanácskozását október 27-29. között - idén „A gépészeti alkatrészeket tartalmazó okos eszközök forradalma” mottóval - a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Karának Mechatronikai Tanszéke.
Járműmérnök workshop a MK-n
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal rendezett workshopot hallgatók, oktatók és a kar ipari partnereinek részvételével szerdán a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Kar Légi- és közúti járművek Tanszéke az Ótemető utcai campuson.
Konferencia a jövő kutatásairól
Az Európai Unió következő hétéves gazdasági ciklusában tervezett kutatásaikat, együttműködési lehetőségeiket mutathatják be a Debreceni Egyetem partnerei október 27-29 között az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es vándorkonferenciáján.
Újraiparosodó városaink
A Debreceni Egyetem Műszaki Kara adott otthont október 22-23-án a Magyar Urbanisztikai Társaság 27. országos konferenciájának, amely elsősorban arra keresett választ, milyen hatással van az ipar előretörése a hazai nagyvárosok működésére, társadalmi, gazdasági folyamataira, természeti és épített kör
Díjazott egyetemi szakemberek
A Debreceni Egyetem több oktatója, kutatója is kitüntetést vehetett át az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából. A miniszteri-, illetve az önkormányzati díjakkal a kiemelkedő szakmai tevékenységet ismerték el.
Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.