Élen a mérnöki képzésekben
A legjobb magyar felsőoktatási intézmények között van a Debreceni Egyetem a Times Higher Education legfrissebb tudományterületi ranglistáján. A DE – a BME-vel együtt – a 601-800-as kategóriában szerepel az Engineering & Technology rangsorban.
Kihelyezett tanszék a honvédelemért
Védelmi Innovációs és Modernizációs Kihelyezett Tanszék létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem és a Magyar Honvédség Modernizációs Intézete. Az új tanszék tevékenysége illeszkedik a Magyar Honvédség haderőfejlesztési törekvéseihez.
Határtalan építészet
A Bauhaus megalapításának centenáriuma áll az Árkádia Konferencia tematikájának középpontjában, amelyet már 9-ik alkalommal rendez meg október 10-11-én a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszéke.
BMW: tavasszal kezdődhet a gyárépítés
A Debreceni Egyetem szerepvállalását méltatta Palkovics László a német autógyár debreceni üzemének telekvásárlásárlásáról szóló szerződés aláírásán mondott köszöntőjében. Az innovációs és technológiai miniszter beszélt az egyetemi mérnökképzés fejlesztéséről is.
Hallgatói ötletverseny
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar két diákja vehet részt a CARPE Challange októberi döntőjén Valenciában, miután közlekedésfejlesztési ötletükkel megnyerték a szeptember 4-i egyetemi fordulót.
„Virtuális valóság” a Műszaki Karon
Különleges robotikai bemutatót láthattak az érdeklődők hétfőn a Főépület Rektori Tanácstermében, ahol Husi Géza, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának dékánhelyettese, a Mechatronikai Tanszék vezetője kalauzolta a kibervilágba a helyi és az országos sajtó képviselőit.
Tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődik a tanév a Debreceni Egyetemen. A tanévnyitó ünnepségét idén is a Főnix Csarnokban rendezik szeptember 8-án, vasárnap 11 órától.
19 júl
Indul a műszaki képzések fejlesztése
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar bővítésének, a Kémiai épület felújításának és az új járműipari laboratórium kialakításának előkészítését is tartalmazza a kormány 13 milliárd forintos oktatásfejlesztési csomagja, melyet csütörtökön ismertettek Debrecenben.
12 júl
Kihelyezett mérnökképzés Erdélyben
Gépészmérnök és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakokon, illetve szakirányú továbbképzési szakokon indít kihelyezett képzést a Debreceni Egyetem a Partiumi Keresztény Egyetemen. A képzés támogatásáról az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társasággal kötött megállapodást a DE.
Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.